• KATEDRA
  • AKTUALNOŚCI

Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Hispanistów dla pracowniczek Katedry Filologii Hiszpańskiej UŁ

11 grudnia poznaliśmy laureatów nagród Polskiego Stowarzyszenia Hispanistów za wybitną monografię oraz za wybitną hispanistyczną rozprawę doktorską opublikowaną lub obronioną w latach 2021-2022. W gronie zwycięzców znalazły się reprezentantki Katedry Filologii Hiszpańskiej UŁ.

prof. Agnieszka Kłosińska-Nachin
dr Barbara Galant

W kategorii literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, historia nagrodę otrzymała dr hab. prof. UŁ Agnieszka Kłosińska-Nachin, autorka monografii pt. Pogłosy. Polska i hiszpańska proza potransformacyjna z perspektywy postzależnościowej, wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego (2022).

Z kolei w kategorii językoznawstwo nagrodzona została dr Barbara Galant, autorka rozprawy doktorskiej pt. El estilo como problema traductológico. Análisis comparativo de los recursos estilísticos en las versiones españolas de los relatos de Bruno Schulz, napisanej pod kierunkiem prof. UŁ dr. hab. Marka Barana i obronionej na Uniwersytecie Łódzkim (2021).

Serdecznie gratulujemy!