Perspektywiczny Filologiczny – Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego 2024

22 marca 2024 roku drzwi Wydziału Filologicznego (ul. Pomorska 171/173) ponownie zostaną szeroko otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy są zainteresowani studiowaniem w jednym z najnowocześniejszych budynków Uniwersytetu Łódzkiego. W programie tegorocznego Dnia Otwartego – obok klasycznych spotkań z wykładowcami – znajdują się także zajęcia praktyczne. Wśród nich m.in. warsztaty dziennikarskie w studiu telewizyjnym, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu oraz minikursy tańców bałkańskich.

Nowe oblicze Filologa

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym to niepowtarzalna okazja do poznania szerokiej oferty studiów w Łodzi skierowanych do miłośników języka, sztuki, dziennikarskiego rzemiosła lub kultury cyfrowej. Kandydaci na studia 2024/2025 mogą wybierać spośród blisko 40 różnych kierunków dostosowanych do potrzeb przyszłych studentów.

uczestnicy Dnia Otwartego 2023

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego przedstawiciele Wydziału Filologicznego – studenci oraz wykładowcy – przedstawią uczniom największe zalety studiowania w Łodzi, a także podzielą się swoją miłością do słowa. Goście Filologa będą mogli przyjrzeć się pracy dziennikarzy, tłumaczy, nauczycieli, lektorów, edytorów, logopedów, a nawet influencerów. Ponadto zaplanowana została wycieczka po Wydziale, podczas której goście zobaczą najciekawsze zakątki Filologa.

Zawody przyszłości

W tym roku uczniowie mają do wyboru szereg interesujących warsztatów i spotkań ze specjalistami z zakresu mediów i środowiska cyfrowego. Uczestnicy imprezy w ekspresowym tempie poznają tajniki reklamy telewizyjnej, dziennikarstwa internetowego czy sztucznej inteligencji. Uczniowie przeszkolą się z technik prowadzenia wywiadów telewizyjnych, tworzenia podcastów radiowych czy redagowania tekstu prasowego. Znajdzie się coś także dla przyszłych marketingowców i PR-owców, mistrzów wystąpień publicznych i zawodowych recenzentów filmów czy gier.

Zajęcia organizowane w ramach Dnia Otwartego

Otwarci na świat

Wydział Filologiczny to jedyne miejsce w Łodzi, w którym kandydaci na studia mogą wybierać spośród 9 kierunków filologicznych. W związku z tym w programie tegorocznego Dnia Otwartego nie mogło zabraknąć spotkań poświęconych m.in. twórczości Szekspira, niemieckiej muzyce techno, architekturze islamu w Hiszpanii czy miłosnym historiom prosto z Rzymu.

Na wykłady i warsztaty warto zarejestrować się jak najwcześniej. Liczba miejsc jest ograniczona, a z doświadczenia wiemy, że najpopularniejsze zajęcia zapełniają się bardzo szybko

– radzi Bartosz Burski, organizator wydarzenia

Warsztaty językowe poprowadzone zostaną przez doświadczonych językoznawców, w tym native speakerów. Uczniowie poznają np. podstawy języka portugalskiego, czeskiego lub rosyjskiego, trudy pracy tłumacza, łamańce językowe z Francji czy możliwości zastosowania narzędzi AI do samodzielnego pisania w języku obcym.

Dzień Otwarty 2023

Nie tylko dla świeżaków, czyli o studiach II stopnia

Dzień Otwarty to wydarzenie, w którym udział mogą wziąć także osoby planujące naukę na Wydziale Filologicznym UŁ w ramach studiów magisterskich. Przez całe wydarzenie w gmachu Filologa ulokowane zostaną specjalne stoiska informacyjne, przy których studenci i wykładowcy poszczególnych kierunków udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze studiowaniem. Wśród dyżurujących znajdą się także przedstawiciele studiów II stopnia..

Zainteresowani studiami magisterskimi będą mogli również na własnej skórze przekonać się, jak wyglądają studia na II stopniu i wziąć udział w specjalistycznych zajęciach prowadzonych przez wykładowców języka portugalskiego, translatoryki oraz mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej

– dodaje Angelina Kusowska z Biura Promocji i Komunikacji WF UŁ.

Zapisy na Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UŁ odbędzie się 22 marca 2024 roku w gmachu przy ul. Pomorskiej 171/173. Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 i zakończy o godz. 13:30.

W tym roku zapisy na Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego prowadzone są przez internetowy system rejestracji. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach i ćwiczeniach mogą rejestrować się samodzielnie lub w grupach (dotyczy szkół). Zapisy prowadzone są do końca lutego.

Szczegółowe informacje na temat imprezy dostępne są na stronie internetowej Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ 2024.

Data i godziny: 22 marca 2024 (piątek) 10:00 - 13:30